Blog » Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

by admin_seo

Różnego rodzaju pożyczki, kredyty czy chwilówki to codzienność w naszym świecie. Potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki na bieżące wydatki, chcemy skorzystać ze świetnych okazji, a brakuje nam środków albo po prostu musimy w jakiś sposób spiąć domowy budżet.

Niezależnie od tego jaki jest cel wzięcia pożyczki, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji w razie problemów z ich spłatą. Podobnie przy większej pożyczek warto wziąć pod uwagę połączenie ich w całość, czyli kredyt konsolidacyjny. Gdzie najłatwiej dostać taką możliwość?

Co to w ogóle jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, zyskujący na popularności wśród osób zadłużonych, które chcą zapanować nad swoimi finansami i zacząć spłacać zobowiązania w sposób bardziej efektywny. Jednym z najważniejszych aspektów, które wyróżniają kredyt konsolidacyjny na tle innych produktów finansowych jest to, że umożliwia on połączenie wielu zobowiązań w jedno, dzięki czemu klient spłaca tylko jedną ratę miesięcznie, zamiast wielu. Ostatecznie kredyt konsolidacyjny może pomóc w zapanowaniu nad zadłużeniem i zapobiec sytuacji, w której klient ma problem z opłacaniem wielu rat w różnych terminach.

Gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest dostępny w różnych wariantach zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Przy czym warto zaznaczyć, że oferty pozabankowe są często bardziej elastyczne i łatwiej dostępne dla osób z mniejszą zdolnością kredytową, czy z negatywnym BIK-em.

W bankach kredyt konsolidacyjny jest oferowany w wyższych kwotach, jednak wymaga zazwyczaj spełnienia szeregu wymagań, takich jak posiadanie stabilnego źródła dochodu, wysokiej zdolności kredytowej oraz brak wpisów w rejestrze dłużników.

Kredyty konsolidacyjne w bankach, a zły BIK

Jeśli klient chce złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku, jego finanse będą szczegółowo analizowane. Banki zazwyczaj sprawdzają historię kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Klient mający opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań lub ma zupełnie niespłacone długi, może mieć (a raczej na pewno będzie miał) trudności z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego w banku. W takim przypadku jedyną opcją dla może być skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego pozabankowego.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać z negatywnym BIK-iem?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez BIK-u? W firmach zajmujących się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Jednym z najważniejszych atutów kredytów konsolidacyjnych pozabankowych jest fakt, że zazwyczaj nie wymagają one tak wielu zaświadczeń jak banki, co jest szczególnie ważne dla osób, które pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie lub zarabiają sezonowo. Ponadto firmy udzielające pożyczek pozabankowych biorą pod uwagę nie tylko dochody. Mogą sprawdzać inne czynniki, takie jak posiadanie poręczycieli itp.

Kredyty konsolidacyjne pozabankowe zazwyczaj udzielane są na niższe kwoty niż w bankach, jednak są one łatwiej dostępne dla osób, które mają problem z uzyskaniem kredytu w banku.Warto też zaznaczyć, że są one najczęściej dobrym rozwiązaniemwyłącznie dla osób, które mają negatywną historię kredytową lub brak zdolności kredytowej. W przypadku posiadania możliwości zaciągnięcia takowego w banku, jest to o wiele lepsza opcja. Dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu pozabankowego warto dokładnie przemyśleć swoją sytuację finansową i upewnić się, że jest to dla nas najlepsze rozwiązanie.

Przeczytaj również: Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej

Przeczytaj również

Jesteśmy czynni
Poniedziałek – piątek 10:00-18:00
Sobota – 10:00 – 14:00

 

Telefon
579605917

 

Dane firmy
Stopchwilowki.pl
ul. Antoniego Chruściela Montera 31 lok. 3U
04-454 Warszawa
NIP 1251607651, REGON 146147023

 

Email
kontakt@stopchwilowki.pl

ZŁÓŻ WNIOSEK